Akú prevodovku si zvoliť

Akú prevodovku si zvoliť

Každý budúci vlastník auta už rozmýšľal aj nad ponukou automatických prevodoviek. Trend medzi novými autami, je že sa snažia pretlačiť automatické prevodovky z dôvodu nižšej spotreby a nižších emisií. Automatické prevodovky sa netýkajú iba z brusu nových automobilov. Množstvo áut s takouto výbavou je možné nájsť aj v bazarových ponukách.

Výhody manuálnej prevodovky

Manuálna prevodovka ponúka šoférovi precítenie jazdy a plnú kontrolu nad preradzovaním rýchlostných stupňov prevodovky.

Nové autá s manuálom

Pri nových autách sa manuálne prevodovky nachádzajú hlavne pri nižších radách. Výhodou je jednoznačne nadobúdacia cena. Samozrejme automobilky ponúkajú aj automaty, lenže tam si už treba priplatiť.

Jazdené resp. staršie autá s manuálom

Pri jazdenkách sú jednoznačnou výhodou manuálov náklady spojené so servisom prevodovky. Výmena oleja v prevodovke stojí cca 50 eur (záleží od servisu a modelu auta). Ak by bolo nutné prevodovku kompletne vymeniť na internetových bazároch sa nachádza množstvo sortimentu. „Novú“ prevodovku tam môžete nájsť od 50€ vyššie podľa jej stavu a samozrejme modelu auta.

Výhody automatickej prevodovky

bmw smg automatAk ste žena, alebo šofér, ktorý nejazdí pre radosť, ale len sa potrebuje dostať z bodu A do bodu B ste pravý adept pre automat. Komfort, ktorý dostanete pri častými jazdami mestom je neoceniteľný.

Nové autá s automatom

Niektoré motorizácie sú pri výbere modelov spojené iba s automatom, bez možnosti výberu manuálu. Za automaty si však treba priplatiť.

Jazdené resp. staršie autá s automatom

Komfort a všetky výhody automatu počas jazdy ostávajú samozrejme aj pri jazdených autách. Tu si však treba dávať pozor na servisné náklady. Výmena olej stojí cca 400 eur (podľa auta a servisu), odporúčaný interval výmeny oleja v prevodovke je cca 60 000 km. Ak budete náhodou meniť prevodovku za inú použitú rátajte náklad za jej nadobudnutie vo vyšších stovkách eur.

Výber prevodovky treba dobre zvážiť a to najmä z hľadiska nákladov, ktorú sú nadobúdacie a servisné. Čo sa týka nákladov pre PZP, tie sú zanedbateľné pre rozdiel medzi manuálmi a automatmi.

Jednou z najznámejších a najväčších poisťovní na Slovensku je práve Allianz. Poskytuje poistky takmer na všetko. PZP a havarijné poistenie auta nevynímajúc. Allianz ponúka aj PZP online. Ak ste vlastníkom novšieho auta zaujímať Vás s veľkou určitosťou bude aj havarijné poistenie. To je možné dojednať taktiež online. Vybrať si môžete hneď z viacerých balíkov Comfort, Plus, Extra a Max. Ideálnu ponuku si teda vyberú ako aj príležitostní vodiči tak aj vodiči, ktorí trávia na cestách veľa času.

Amortizácia

Ak sa Vám pri tomto slove zježia všetky chlpy môžeme Vás ukľudniť. Amortizácia sa dá preložiť ako znehodnotenie vozidla opotrebením v priebehu času a prejazdenými kilometrami. Zníženie poistného pri poisťovni Allianz nehrozí – neuplatňujú žiadnu amortizáciu.

Kasko havarijné poistenie Allianz si môžete jednoducho vypočítať cez kalkulačku. Ponúknuté Vám budú viaceré alternatívy poistenia. Vybrať si môžete podľa preferovaných parametrov či už ceny alebo viacerých pripoistení.